O Laďce

                                      Sport byl vždy mojí vášní :-)


Hurá, maturita na Střední zdravotnické škole za mnou, konečně jsem mohla začít plánovat, jestli studovat rehabilitaci na Vysoké škole, nebo se zapojit jako dobrovolník v UNICEF, či SOS vesničkách. Miluji akci a dobrodružství. Ovšem bezprostředně po maturitě jsem začala mít zdravotní problémy. Dva měsíce po maturitě se nekonalo žádné dobrodružství. Z ničeho nic jsem přestávala chodit. Diagnóza: roztroušená skleróza (Multiple sclerosis).

Teoreticky jsem ze školy věděla, o co jde, že se jedná o nevyléčitelnou nemoc autoimunitního charakteru napadající nervové obaly a nervy. Začátek nemoci byl u mě hodně agresivní cca 4 ataky do roka po 14 let. Vedlejší účinky léků, každodenní vyrovnávání se s tím jak mi zrovna je, těžké deprese, operace plotének, studie léků na RS, až začalo moje tělo stávkovat.

V roce 2010 jsem usedla na invalidní vozík. Najednou jsem měla prostor a čas zamyslet se, co se svým životem dál. Asi je každému jasné, že nic jednoduchého mě nečekalo.

Zaskočilo mě jak jednoduše a prostě se věci dějí, když jim nechám prostor a čas.

Díky kamarádce jsem se ocitla proti tenisovému trenérovi s raketou v ruce a přitom sedící na tenisovém vozíku. A tam to přišlo. Zamilovala jsem si tenis na vozíku a pomalu jsem na sobě začala pracovat. Fyzičku jsem musela obnovit, na Základní škole jsem hrávala závodně hraní házenou.

Nadšení bylo veliké. V bílém sportu na kolečkách jsem se našla, je to přesně to, co jsem hledala. Jak jsem rovnýma nohama skočila do nemoci, tak jsem bez nohou skočila do tenisu.

Hrát vrcholově sport, který se musí skloubit s chronickým onemocněním, je nelehký úkol.

Je rozdíl, jestli je handicapovaný sportovec na vozíku kvůli zranění, či kvůli chronické nemoci. Bohužel, ta se musí neustále hlídat.

Moje dosud nejlepší umístění v mezinárodním žebříčku ITF wheelchair (tenis na vozíku) bylo v roce 2017 v singlech 36. místo.

V ITF je to nejlepší wheelchair umístění České republiky.

V současnosti dál tvrdě trénuji a pracuji na své tenisové budoucnosti.

Pokračuji dál ke svému cíli.